Přeskočit na obsah

KLINIKA DĚTSKÉ HEMATOLOGIE A ONKOLOGIE – AMBULANCE TRANSPLANTAČNÍ JEDNOTKY

poloha: V ÚVALU 84, 150 06 PRAHA 5
rozloha: 700 m²

Příběh charitativní aktivity SpaceUP se začal psát na Klinice dětské hematologie a onkologie v Motolské nemocnici. Špičkové technické vybavení, výteční lékaři i obětavý zdravotní personál. To všechno najdete na mnoha dětských odděleních nemocnic po celém Česku. Jsou to prostředí, kde se denně řeší velké problémy malých pacientů. Nicméně samotný nemocniční prostor až moc často bývá na konci dlouhého seznamu toho, co se může a musí zlepšit.

Víme, že kvalitní prostředí může pomoci, a že pomáhá. V charitativní aktivitě SpaceUP jsme se spojili – architekti, grafici, fotografové s realizátory a dodavateli interiérů, a pustili jsme se do práce. Společně se snažíme kultivovat nemocniční prostředí, posouvat ho na lepší úroveň, přinést do něj kvalitní design, chybějící funkce, ale i přívětivý vzhled, to vše pro malé pacienty, jejich rodiče, ale i personál, prostě pro všechny.

Ambulance transplantační jednotky KDHO ve FN Motol je první dokončený projekt v rámci SpaceUP. Zadáním bylo zkvalitnit a zatraktivnit stávající prostředí ambulance bez stavebních zásahů. Dětští pacienti a jejich doprovod v ambulanci tráví mnohdy i hodiny, během kterých je potřeba nabídnout různé formy vyžití od her, přes náhradní výuku po odpočinek. Zásadní bylo pochopit požadavky uživatelů – pacientů, doprovodu, personálu i provozu nemocnice, to vše vybalancovat a zapracovat do návrhu. Výsledek je prostředí naplňující všechny potřeby, zabalené do objímající grafiky Kristýny Tůmové.

Na projektu spolupracovali:

Design: YUAR – Christine Lessenko, Lukáš Janáč
Grafika: Kristýna Tůmová https://www.fler.cz/chucky
Produkce grafiky: Folcut – Petr Kadlec http://www.folcut.cz/
Mobiliář: DT Expert s.r.o. http://dtexpert.cz/
Fotografie: David Kraus http://www.david-kraus.com/
Media: Idealab https://idealab.cz/

 

SpaceUp dále podporují:
Lachman Styl, Rim, ProInterier, Framery